Dél kupa
Első győzelem: 2005. Mernye Dél kupa

Kedvenc pálya: Dirtpark- Komló,
Mágocs

Molnár Alexandra vagyok, 21 éves, motocross versenyző. 7 éves korom óta űzöm ezt a sportot.

2005 szeptemberében voltam először versenyen, egy 50ccmes Malagutival egy regionális kupasorozaton. Ebben az évben három versenyből kettőt megnyertem, a harmadikon pedig második lettem a fiúk közt.

2006ban 65ccmben Országos Bajnokságon (OB) és Dél kupán indultam. 85 ccmre is edzettem. Évvégén a Dél kupában 3., OBn 14. lettem (65ccm). A nagymotorral is indultam néhány versenyen, így 8. lettem összetettben (85ccm). Egy kéz-középcsont törés és egy kiugrott váll/leszakadt növekedési porc volt még ez „eredmény” ebben az évben.

2007ben 85 ccmben indultam csak a Dél kupákon. Általában 2 hetente tudtam motorra ülni, keveset edzettem. Ennek mind anyagi, mind családi okai voltak. Évvégén a 6. helyet szereztem meg.
Ebben az évben rendezték Nyáregyházán a Motocross és Quad Európa Bajnokság 2 futamát. Meghívásos futamként egy női versenyt is kiírtak. Azonos pontszámmal, második futambeli jobb helyezésemmel megnyertem ezt a versenyt. Nagyon örültem, hogy aznap csak miattam szólt a magyar himnusz!

2008ban szintén a 85ös géposztályban Dél kupán a 2. helyen végeztem. Az újonnan kiírt Országos Női Bajnokságon is 2. lettem. Nagyon jó évet zártam, sajnálatos módon kevés edzéssel.A Dél- Lady Kupán (a 85-ös pontjaimat számolva) 1. helyezett lettem. Az egyesületi időméréseket mindig megnyertem, a Juniorok között 1. helyen végeztem.

2009 első felét technikai okok miatt ki kellett hagynom. Júniustól teljes gőzerővel hajtottunk, minden versenyre elmentünk ahova csak tudtunk. Összesített eredményeket nem értem el, de örülök, hogy indulhattam Szlovákiában- Szlovák Bajnokságon, Közép-Európa Kupán (KEK)-, Csákánydoroszlón osztrák rendezésű futamokon, és több nemzetközi versenyen is. A Magyar endurocross egy női és junior futamán, Magyar Junior Kupán, Országos Bajnokság versenyein, Dél és Kelet kupákon, Pitbike Bajnokságban.
Így mégis csak el lehet mondani, hogy sikeres évet tudhatok magam mögött.

2010-ben a MAMI Yamaha Fehér csapatában versenyeztem, az Országos Bajnokság Mx85ös kategóriájában. Csapatruhát, felszerelést az Mx-flash képviseletében Budai Attila biztosított nekünk. Továbbá a Klippel KFT., Imi és Lali bácsi segítettek. Köszönöm! Évvégén a 85 junior kategóriában 7. helyezett lettem egyetlen női indulóként!

2011ben változatlan háttérrel, a MAMI Yamaha Fehér csapatában folytattam a versenyzést az Utánpótlás (Junior) Mx2 kategóriában és a Nyugat Kupával együtt indított Országos Női Kupasorozat versenyein. A kezdés nehezen indult, de sokat fejlődtem, gyorsultam. Év végén női bajnok lettem, sajnos külföldi versenyekre nem tudtunk kijutni, de várom a jövő évet!

2012 ismét változatlanul indult a SIC Yamaha fehér csapatában, azonban saját motort kaptam, amivel a Magyar Női Motocross Kupán indultam. Sok szenvedés, balszerencse és néhány kisebb sérülés is volt az évben. Azonban ezek miatt nem hagytam ki futamot, és sikerült ismét megnyernem a sorozatot!
Legnagyobb álmom vált valóra, hiszen júliusban első - és eddig egyetlen - magyar nőként kijutottam a Női Világbajnokság egy futamára, ahol 24. lettem, éppen csak lemaradva a pontszerzésről.

2013 sajnos nem az én évem volt. A Magyar Női Kupasorozat címvédését és a Világbajnokságon való indulást is meghiusította egy májusi bukás, ahol szerencsétlenül eltörtem a kulcscsontom. A vasak a 2014-es szezonban is bent maradnak, így addig a megfontolt motorozás a cél. 2013-ban egy forduló kihagyásával is sikerült megszerezni a dobogó 3. helyét.

2014 remek év volt. Megszereztem 3. Női Magyar Kupagyőzelmemet, és minden versenyen a dobogón állhattam.

2015 rosszul indult. Technikai hiba miatt az első fordulót ki kellett hagynom, így az év végi összetett első hely is elúszott. Azonban a következő 5 verseny mindegyikét a dobogó tetején fejeztem be, és az 50 pont lemaradásomból 14 maradt a végére. Ezüstérmes lettem a Női Kupasorozatban. Néhány amatőr versenyen indultam a fiúkkal, ahol úgy érzem sikerült gyorsulni kicsit.

Természetesen a pályán kívül is van élet, jelenleg a Pécsi Tudományegyetem Természettudományi Karának hallgatója vagyok, Matematika- Testnevelés Osztatlan Tanári szakon. :)

Ha te is könyvkiadásban gondolkodsz, ajánlom figyelmedbe az postomat, amiben minden összegyûjtött információt megírtam.    *****    Nyereményjáték! Nyerd meg az éjszakai arckrémet! További információkért és játék szabályért kattints! Nyereményjáték!    *****    A legfrissebb hírek Super Mario világából, plusz információk, tippek-trükkök, végigjátszások!    *****    Ha hagyod, hogy magával ragadjon a Mario Golf miliõje, akkor egy egyedi és életre szóló játékélménnyel leszel gazdagabb!    *****    A horoszkóp a lélek tükre, nagyon fontos idõnként megtudni, mit rejteget. Keress meg és nézzünk bele együtt. Várlak!    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, lakások, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését!    *****    rose-harbor.hungarianforum.com - rose-harbor.hungarianforum.com - rose-harbor.hungarianforum.com    *****    Vérfarkasok, boszorkányok, alakváltók, démonok, bukott angyalok és emberek. A világ oly' színes, de vajon békés is?    *****    Az emberek vakok, kiváltképp akkor, ha olyasmivel találkoznak, amit kényelmesebb nem észrevenni... - HUNGARIANFORUM    *****    Valahol Delaware államban létezik egy város, ahol a természetfeletti lények otthonra lelhetnek... Közéjük tartozol?    *****    Minden mágia megköveteli a maga árát... Ez az ár pedig néha túlságosan is nagy, hogy megfizessük - FRPG    *****    Why do all the monsters come out at night? - FRPG - Why do all the monsters come out at night? - FRPG - Aktív közösség    *****    Az oldal egy évvel ezelõtt költözött új otthonába, azóta pedig az élet csak pörög és pörög! - AKTÍV FÓRUMOS SZEREPJÁTÉK    *****    Vajon milyen lehet egy rejtélyekkel teli kisváros polgármesterének lenni? És mi történik, ha a bizalmasod árul el?    *****    A szörnyek miért csak éjjel bújnak elõ? Az ártatlan külsõ mögött is lapulhat valami rémes? - fórumos szerepjáték    *****    Ünnepeld a magyar költészet napját a Mesetárban! Boldog születésnapot, magyar vers!    *****    Amikor nem tudod mit tegyél és tanácstalan vagy akkor segít az asztrológia. Fordúlj hozzám, segítek. Csak kattints!    *****    Részletes személyiség és sors analízis + 3 éves elõrejelzés, majd idõkorlát nélkül felteheted a kérdéseidet. Nézz be!!!!    *****    A horoszkóp a lélek tükre, egyszer mindenkinek érdemes belenéznie. Ez csak intelligencia kérdése. Tedd meg Te is. Várlak    *****    Új kínálatunkban te is megtalálhatod legjobb eladó ingatlanok között a megfelelõt Debrecenben. Simonyi ingatlan Gportal